Jestem Przemysław Sajewski, farmaceuta, aptekarz... W razie pytań służę: przemek*małpa*aquavitae.com.pl
Przemek Sajewski

Utwórz swoją wizytówkę

Blog > Komentarze do wpisu

Pielęgnacja ciała preparatami Dr. Hauschka o działaniu harmonizującym.

 

Udostępnij

 

Ten rodzaj pielęgnacji jest szczególnie zalecany dla osób z objawami zaburzonej równowagi ( cieplnej, emocjonalnej, sił odpornościowych), na przykład w stanach rekonwalescencji po ciężkich chorobach, po wyczerpującej pracy umysłowej. Podstawę tego typu pielęgnacji stanowią cenne olejki z płatków róży, pozyskiwane z najszlachetniejszych odmian tego gatunku ( Rosa damascena, Rosa gallica ). Posiadają one wyjątkowo szlachetną woń, zaspokajającą najbardziej wyrafinowane upodobania. Ze względu na szczególną woń i właściwości pielęgnacyjne ta linia przeznaczona jest głównie dla kobiet. Zwłaszcza kobiety wrażliwe, reagujące stanem rozdrażnienia na rozmaite okoliczności zewnętrzne, o suchej, wrażliwej i skłonnej do utraty wilgoci skórze stanowią grupę podatną na lecznicze działanie preparatów z płatków róży.

Pielęgnację zaleca się rozpocząć od Kremu pod prysznic z płatków róży, który stanowi jedyny w swoim rodzaju preparat pielęgnacyjny pod prysznic. Preparat posiada nawilżające i kojące, łagodzi podrażnienia i zapewnia skórze optymalny poziom nawilżenia. Efekt działania preparatu można dodatkowo wzmocnić stosując Olejek do ciała z płatków róży lub Balsam z płatków róży. Obydwa preparaty przeznaczone są dla osób o wyjątkowo suchej i wrażliwej skórze, która po prysznicu wymaga dodatkowej pielęgnacji. Olejek z płatków róży można stosować w formie delikatnego masażu bezpośrednio po prysznicu lub też jako dodatek do kąpieli. Ten rodzaj pielęgnacji jest szczególnie zalecany w okresie jesieni i zimy, gdyż wzmacnia on naturalną barierę cieplną organizmu, posiada także delikatne działanie rozgrzewające. W okresie letnim, gdy skóra potrzebuje lepszego nawilżenia i orzeźwienia zaleca się stosowanie Balsamu z o równie szlachetnym zapachu, ale lżejszej od olejku konsystencji. W wyjątkowo upalne dni zaleca się dodatkowo, dla osób stosujących na stałe linię różaną do pielęgnacji ciała zastosowanie Mleczka do ciała z pigwy. Preparat posiada działanie orzeźwiające i szczególnie łatwo się wchłania zapewniając skórze optymalny poziom nawilżenia. Cennym uzupełnieniem opisanej linii pielęgnacyjnej jest Dezodorant z płatków róży. Podobnie jak wszystkie preparaty Dr. Hauschka zawiera on wyłącznie składniki zapachowe oraz zapobiegające wydzielaniu i rozkładaniu się potu. W nie powoduje podrażnień skóry, ani reakcji alergicznych, zachowuje naturalne pH skóry: może być stosowany bezpośrednio po depilacji, nawet w przypadku skóry wrażliwej. Szlachetny zapach róży pozostaje na skórze przez wiele godzin.

czwartek, 16 września 2010, przemek34

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/08/30 09:59:01
A ja poproszę o recenzje kosmetyków naturalnych Manuka ( www.miodymanuka.pl/pl/c/Kosmetyki-Organiczne-i-Naturalne/26 ) - trudno znaleźć jakieś miarodajne opinie na ich temat w internecie, może Pan przeanalizowałby skład?