Jestem Przemysław Sajewski, farmaceuta, aptekarz... W razie pytań służę: przemek*małpa*aquavitae.com.pl
Przemek Sajewski

Utwórz swoją wizytówkę

Blog > Komentarze do wpisu

Uzależnienie od leków.

 

Udostępnij

 

W naszym pięknym kraju niewielu zwraca uwagę na problem uzależnienia od leków.

Apteki promując leki chcą ich wypchnąć jak najwięcej ( przy niskiej cenie tylko duży obrót wygeneruje zysk ). Klient/pacjent z uwagi na wszechobecne promocje i reklamy leków traktuje je jak bułki i dobro, które trzeba kupować ( bo promocja ) i można pożerać bez konsekwencji.

Reklamy wciskają zaś "ciemnemu ludowi" kit, że tabletki są ABSOLUTNIE bezpieczne, a ich zażycie jest absolutnie wskazane i nieodzowne w codziennym życiu ( bez nich dzień ma karuzeli z dziećmi jest nieudany ), a jakikolwiek wysiłek ( pływanie, praca, wspinaczka, żeglarstwo etc. ) jest wręcz niemożliwy.

Także miłego oglądania.

poniedziałek, 28 marca 2011, przemek34

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/07/01 17:36:26
Tak sobie myślę, że dla osób po 60-tce ważniejsze jest, żeby nie cierpieć, jeśli nie muszą, niż obawa przed uzależnieniem. Nie z każdej dolegliwości można się wyleczyć. Poza tym uważam, że stres wywołany cierpieniem jest w konsekwencji znacznie groźniejszy dla zdrowia, niż ryzyko uzależnienia. W końcu nie proponujesz w sumie nic w zamian.
-
2013/10/24 11:53:54
Moja przygoda z lekarzami zaczęła się od źle poskładanej ręki, przez te ich niedociągnięcia czekała mnie rehabilitacja Warszawa to miasto w którym zaczęło się moje nieszczęście i tu się skończyło, bo po entej operacji w końcu udało mi się doprowadzić mnie do jakiego takiego ładu ale nadal nie odzyskałam w pełni sprawności w dłoni, poza tym odczuwam dyskomfort podczas zmiany pogody. Nie życzę nikomu takich przejść.
-
2014/07/20 11:25:13
Jak dla mnie trochę też wina lekarzy bo przypisują na prawo i lewo antybiotyki..!!

PS. Polecam najtańsze ubezpieczenie oc z ubea.pl!!! Nie ma co czekać z załatwieniem ubezpieczenia na samochód.. tylko mandatem się kończy lub czymś gorszym.
-
wojtekbaza
2014/10/30 15:17:46
Bardzo ważny temat poruszyłeś.brawa