Jestem Przemysław Sajewski, farmaceuta, aptekarz... W razie pytań służę: przemek*małpa*aquavitae.com.pl
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
Ulubione
Przemek Sajewski

Utwórz swoją wizytówkę

Dermokosmetyki

czwartek, 16 września 2010

 

Udostępnij

 

Ten rodzaj pielęgnacji jest szczególnie zalecany dla osób z objawami zaburzonej równowagi ( cieplnej, emocjonalnej, sił odpornościowych), na przykład w stanach rekonwalescencji po ciężkich chorobach, po wyczerpującej pracy umysłowej. Podstawę tego typu pielęgnacji stanowią cenne olejki z płatków róży, pozyskiwane z najszlachetniejszych odmian tego gatunku ( Rosa damascena, Rosa gallica ). Posiadają one wyjątkowo szlachetną woń, zaspokajającą najbardziej wyrafinowane upodobania. Ze względu na szczególną woń i właściwości pielęgnacyjne ta linia przeznaczona jest głównie dla kobiet. Zwłaszcza kobiety wrażliwe, reagujące stanem rozdrażnienia na rozmaite okoliczności zewnętrzne, o suchej, wrażliwej i skłonnej do utraty wilgoci skórze stanowią grupę podatną na lecznicze działanie preparatów z płatków róży.

Pielęgnację zaleca się rozpocząć od Kremu pod prysznic z płatków róży, który stanowi jedyny w swoim rodzaju preparat pielęgnacyjny pod prysznic. Preparat posiada nawilżające i kojące, łagodzi podrażnienia i zapewnia skórze optymalny poziom nawilżenia. Efekt działania preparatu można dodatkowo wzmocnić stosując Olejek do ciała z płatków róży lub Balsam z płatków róży. Obydwa preparaty przeznaczone są dla osób o wyjątkowo suchej i wrażliwej skórze, która po prysznicu wymaga dodatkowej pielęgnacji. Olejek z płatków róży można stosować w formie delikatnego masażu bezpośrednio po prysznicu lub też jako dodatek do kąpieli. Ten rodzaj pielęgnacji jest szczególnie zalecany w okresie jesieni i zimy, gdyż wzmacnia on naturalną barierę cieplną organizmu, posiada także delikatne działanie rozgrzewające. W okresie letnim, gdy skóra potrzebuje lepszego nawilżenia i orzeźwienia zaleca się stosowanie Balsamu z o równie szlachetnym zapachu, ale lżejszej od olejku konsystencji. W wyjątkowo upalne dni zaleca się dodatkowo, dla osób stosujących na stałe linię różaną do pielęgnacji ciała zastosowanie Mleczka do ciała z pigwy. Preparat posiada działanie orzeźwiające i szczególnie łatwo się wchłania zapewniając skórze optymalny poziom nawilżenia. Cennym uzupełnieniem opisanej linii pielęgnacyjnej jest Dezodorant z płatków róży. Podobnie jak wszystkie preparaty Dr. Hauschka zawiera on wyłącznie składniki zapachowe oraz zapobiegające wydzielaniu i rozkładaniu się potu. W nie powoduje podrażnień skóry, ani reakcji alergicznych, zachowuje naturalne pH skóry: może być stosowany bezpośrednio po depilacji, nawet w przypadku skóry wrażliwej. Szlachetny zapach róży pozostaje na skórze przez wiele godzin.

piątek, 10 września 2010

 

Udostępnij

 

Rozmaite formy stresu stanowią najbardziej powszechną bolączkę współczesnych ludzi. Powtarzający się stres osłabia siły obronne organizmu, powoduje rozmaite dolegliwości somatyczne ( bóle głowy, problemy gastryczne, skurcze mięśni ), często także wywołuje zaburzenia snu ( niemożność zaśnięcia, koszmarne sny, sen nieefektywny: nie dający wypoczynku ). Tego typu dolegliwości skutecznie łagodzi eteryczny olejek lawendowy. Możemy go stosować w formie Kąpieli lawendowej oraz Olejku do ciała borowinowo-lawendowego.

Olejek do ciała można stosować na kilka sposobów:

- bezpośrednio po kąpieli, na wilgotną skórę w formie lekkiego masażu. Taka forma zastosowania wzmacnia i przedłuża efekt działania kąpieli lawendowej,

- jako dodatek do kąpieli, rozprowadzając energicznym ruchem niewielką jego ilość w ciepłej wodzie. Ta forma zastosowania zalecana jest szczególnie dla osób o suchej skórze,

- jako pielęgnację pod prysznic, szczególnie dla skóry suchej i skłonnej do utraty wilgoci. W tym celu należy wstępnie zmoczyć skórę ciepła wodą, następnie rozprowadzić olejek cienką warstwą na powierzchni skóry i ponownie spłukać wodą. Rozgrzana skóra dobrze wchłania lecznicze składniki olejku, natomiast oleiste podłoże zapewnia jej gładkość i elastyczność.

Szczególnym olejkiem o zapachu lawendy jest Olejek do ciała borowinowo-lawendowy. Posiada on działanie kojące, uzupełnione efektem leczniczym preparatów borowinowych wytwarzanych zgodnie z recepturą firmy WALA. Olejek borowinowo-lawendowy wzmacnia naturalną barierę obronną organizmu oraz z jego powłokę cieplną. Zalecany jest szczególnie dla osób wrażliwych na wpływy z zewnętrznej zarówno na stres jak zmiany pogody, chłód, wilgoć, itp.  Regularnie stosowany olejek napięcia mięśniowego oraz łagodzi dolegliwości reumatyczne. Zalecany jest także dla osób łat łatwo marznących i podatnych na infekcje, zwłaszcza w okresie zimowym. Można go stosować w formie delikatnego masażu bezpośrednio po kąpieli lawendowej lub prysznicu, a także jako dodatek kąpieli. Olejek posiada konsystencję zawiesiny: ulega rozwarstwieniu,dlatego należy go kilkakrotnie wstrząsnąć przed użyciem.

 

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6